Kastamonu 1 Şubesi

Memur-Sen Türkiye için seferber oldu

Türkiye’yi sarsan deprem felaketinin ardından saha çalışmalarını ve sosyal yardımlarını tüm hızıyla sürdüren Memur-Sen, “Türkiye Tek Yürek” kampanyası için düzenlenen ortak yayında deprem bölgesine 10 milyon TL bağışta bulundu.

Yayına bağlanan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen olarak deprem bölgesine 10 milyon TL bağışta bulunacaklarını açıkladı. Memur-Sen olarak bugüne kadar 134 TIR yardımı deprem bölgelerine gönderdiklerini ifade eden Yalçın, “270 kişilik arama kurtarma ekibimizle sahadaydık, can kurtardık. Bu vesileyle arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması ve bölgenin kalkınması için bağlı sendikalarıyla birlikte Memur-Sen’in de bağışta bulunacağını kaydeden Yalçın, “Memur-Sen’e bağlı sendikalarımız olarak bu yayın vesilesiyle 10 milyon TL bağışımızı açıklamak istiyorum. Milletimize geçmiş olsun. Allah ülkemize bir daha böyle bir afet yaşatmasın” şeklinde konuştu.

Bölgeye 6 milyon lira tutarında 550 çadır gönderdiklerini dile getiren Yalçın, Memur-Sen ve bağlı sendikaların genel başkanlarının birer maaşını AFAD’a bağışlama kararı aldığını, kampanyaya Türkiye’deki tüm Memur-Sen teşkilatını da davet ettiklerini söyledi.

Ali Yalçın, Memur-Sen olarak, konukevi ve sosyal tesislerini depremzedelere açtıklarını belirterek, bölgeye seyyar tuvaletler de gönderdiklerini sözlerine ekledi.

memursenyardim